Levetkőztették és egy bottal megkínoztak a társai egy 9 éves fiút a nagybaracskai katolikus iskolában
Az iskola nem jelezte a történteket a szülőknek.
Az iskola nem jelezte a történteket a szülőknek.
A történteket a rendőrség is vizsgálja.
Az iskolában 7-16 éves korú értelmileg és tanulásban akadályozott gyerekekkel foglalkoznak.
Az apa nem fogadja el az iskola érvelését.
Az iskolaőri intézkedések és a kényszerítő eszközök használatának száma is egyre nő az utóbbi években.
Többször is súlyosan bántalmazott három osztálytársa egy elsős kislányt a szombathelyi Gothard Jenő Általános Iskolában. A gyerekek között többen is vannak, akik félnek iskolába menni, tartanak attól, hogy őket is bántani fogják.
A 10 éves Adriánra egy héttel ezelőtt az iskolaudvaron támadtak rá a társai. A lányokat egyelőre gyanúsítottként nem hallgatták ki.
Két diáklány verekedni hívta, majd megrugdosta és fejbe is vágta egy kecskeméti iskola diákját. Az esetről egy harmadik személy felvételt is készített.
A 15 éves lányok 21, a fiúk 16 százaléka számolt be arról, hogy havonta legalább néhány alkalommal érte már zaklatás az iskolában - derül ki a frissen megjelent PISA-felmérésből.
Gázpisztollyal fenyegették, homokot és kavicsot tömtek a szájába, súlya miatt bántották – csak néhány iskolai zaklatásos ügy, ami az elmúlt időszakban nagy nyilvánosságot kapott. A megelőzés eszközeiről és a gyermekvédelmi jelzőrendszerről beszélt nekünk Gortva Zsuzsanna, tanácsadó szakpszichológus.
Füvet és köveket tömtek a szájába, gázpisztollyal fenyegették meg, a kinézete miatt csúfolták, videóra vették a bántalmazását, vonat elé ugrott. Az elmúlt időszakban ismét számos olyan eset került nyilvánosságra, amik arról számoltak be, hogy milyen különböző módszerekkel bántalmazzák egymást a gyerekek az iskolában, legyen szó általános iskoláról vagy középiskoláról. Mutatjuk, hogyan lehet észrevenni, ha egy gyerek bajban van, de nem mer segítséget kérni.
Ez ráadásul hosszútávon is negatív hatással lehet a mentális egészségükre.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.